Aktualności Wsi

Dzień Seniora

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany czwartek, 20 październik 2022 15:28

Po dwuletniej przerwie wymuszonej przez pandemię Covid19 w dniu 15 października 2022 w świetlicy wiejskiej  w Olszanach świętowano Dzień Seniora...

Były życzenia od obecnych włodarzy Gminy-burmistrza Z.Suchyty, z-cy burmistrza T.Marczaka i przewodniczącego Rady miejskiej P. Szmidta, sołtysa S.Górskiej, toasty, rozmowy i tańce. Zespół,, Olszaniacy,,swoim śpiewem i muzyką zachęcał do tańca jak za dawnych lat. Do tego zabawy i konkursy zorganizowane przez panią Ele Pienio ze Strzegomskiego Centrum Kultury.Popis panów w tańcu łabędzi, wyboru króla i królowej balu podobały się seniorom najbardziej. Stroje Ich Królewskich Mości uszyte z bibuły i papieru toaletowego  wytrzymały próbę żywiołowego tańca!
To dla ducha ,a dla ciała smaczne domowe potrawy, przekąski,pajda że smalcem i ogórkiem,ciasta i owoce. Było w czym wybierać. Seniorzy spędzili bardzo miły wieczór w swoim towarzystwie na który czekali z utęsknieniem, jak sami mówili.Obiecali, że za rok przyjdą znowu,jak zdrowie pozwoli. Organizatorzy -Sołtys  i Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękują gminnemu SCK w Strzegomiu , Zespołowi ,,Olszaniacy, ,i wszystkim darczyńcom za pomoc w organizacji Święta naszych najstarszych ,wielce szanowanych mieszkańców naszej wsi.

S. Górska

Aktualności