Aktualności Wsi

Przerajd dla Marcelinki

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany poniedziałek, 06 grudzień 2021 20:00

27.11.2021 podczas trwania ,,przerajdu dla Marcelinki" postanowiliśmy wspólnymi siłami  Pani Sołtys Olszan wraz z radą sołecką, Koła Gospodyń Wiejskich i Pana Prezesa OSP Olszany z druchami zorganizować ,,Przerajdowy przystanek Olszany" w trakcie organizowanego przez Strzegomską Grupę Miłośników Motoryzacji ,,Przerajdu dla Marcelinki"- chorej 17 miesięcznej mieszkanki naszej gminy...

Załogi po przybyciu do naszej wsi musiały wykonać zadania sprawnościowe przygotowane przez naszych strażaków, był to slalom pomiędzy pachołkami z piłką tenisową na lizaku do kierowania ruchem, oraz rzut wężem strażackim do celu i jego zwiniecie. Wszystkie załogi rajdu zaliczyły zadania bardzo sprawnie po czym otrzymywały do rozszyfrowania specjalny kod alfabetem Św Mikołaja i odgadnięcie imion dwóch reniferów z jego zaprzegu które na czas rajdu zamieszkały w Olszanach! W międzyczasie można było  poczęstować się przygotowanymi przez koło gospodyń i radę sołecką  słodkimi pysznościami, gorącymi napojami oraz pysznym żurkiem lub samemu nad ogniskiem upiec kiełbasę. Byliśmy bardzo szczęśliwi gościć tak znakomite poprzebierane załogi w pięknie ubranych pojazdach, z wielkimi sercami i uśmiechami! Udało nam się wspólnie zebrać w tym szczytnym celu 3185zł.


Aktualności