Aktualności Wsi

„Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne” w Olszanach

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany piątek, 25 styczeń 2019 16:27

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne zorganizowane w świetlicy wiejskiej przez Sołtysa i Radę Sołecką w dniu 13.01.2019r to już tradycja. Z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników...

A program bogaty. Najważniejsze zawsze są „Jasełka” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, w tym roku tych najmłodszych z I, II i III klasy. Urzekająco piękne i wdzięczne. Przygotowania kosztowały niemało trudu dzieci, nauczycieli i rodziców (odpowiednie anielskie stroje). Dziękujemy!
    Zespół „Olszaniacy” zaprezentował kolędy i pastorałki mało znane, dzięki temu ciekawe. Natomiast w wykonaniu Asi Kurek (córki Anny Kurek z domu Cholewa) usłyszeliśmy starsze kolędy zagrane na skrzypcach – rzewnie i wzruszająco.
    Z dużym zaciekawieniem oczekiwano na rozszerzoną prezentację multimedialną „Olszany – ocalić od zapomnienia” przygotowaną przez naszą młodą mieszkankę – Magdę Topa. Podobnie jak pierwsza pokazana 10.11.2018r podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wywołała wiele komentarzy, wzruszeń, uśmiechów, łez i zdziwienia. Tak rzeczywiście było? To Ty? To Ja?! Bardzo dziękujemy Magdzie za ogromny trud realizacji filmu. Jest to nowoczesne podejście do tematu, które wzbogaca program przywracania pamięci o wsi i jej mieszkańcach rozpoczęty w 2015 roku wystawą plenerową podczas Dożynek Wiejskich.
    Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia i podzielili się opłatkiem a także skosztowali barszczu z uszkami, ciast i innych pyszności przygotowanych przez Sołtysa, trzy Marysie: Kościelną, Topę i Kotabę i dwie Danuty: Ziębę i Moskwę. Dziękujemy za pomoc przy organizacji tego ciepłego i serdecznego spotkania świetliczance Małgosi, pani Małgorzacie, Ani, Teresie i Jurkowi oraz Kołu Gospodyń Wiejskich „Olszanianki”.
    Dziękujemy za obecność z-cy Burmistrza Strzegomia Wiesławowi Witkowskiemu, księdzu Proboszczowi Marianowi Kujawskiemu, z-cy dyrektora PSP w Olszanach Jakubowi Janowiczowi, pani Sołtys z Modlęcina i wszystkim mieszkańcom, dla których idea wspólnych spotkań opłatkowo-noworocznych stała się bliska.

Stanisława Górska - Sołtys

 

Aktualności