Aktualności Wsi

Korea Południowa i Kazachstan – na wyciągnięcie ręki

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany czwartek, 23 sierpień 2018 19:28

    W dniu 07.08 w naszej świetlicy w Olszanach, odbył się koncert zespołów folklorystycznych z Korei Płd i Kazachstanu (przyjechały na XXVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu)...

Zaprezentowały układy taneczne i muzykę na swoich ludowych instrumentach, jakiej do tej pory w Olszanach nie znaliśmy.
    Kazachstan – piękne stroje i tancerki oraz żywiołowe tańce. W przerwach na zmianę strojów – pieśni wykonywane przez śpiewaczkę z operowym głosem.
    Koreańczycy – sugestywnym tańcem smoka bardzo zaintrygowali publiczność. A koreańska muzyka? Kilka prostych instrumentów. Bardzo głośno, do rytmu, niecodziennie.
    W podziękowaniu ofiarowaliśmy naszym gościom serce z piernika opatrzone herbem wsi. Tym sposobem Olszany będą obecne na Półwyspie Koreańskim i w Azji. Zaprosiliśmy również na polską kolację przygotowaną przez Sołtysa i Radę Sołecką z pomocą Marii Kotaby i zespołu „Olszaniacy”. Pierogi, sałatki, ciasta, owoce (w tym maliny i jeżyny) bardzo gościom smakowały.
    Na koncercie obecni byli włodarze Gminy: Zbigniew Suchyta – Burmistrz, Wiesław Witkowski – z-ca Burmistrza, Krzysztof Kalinowski – Dyrektor Generalny Festiwalu, oraz obserwatorzy z Międzynarodowej Organizacji Festiwali Folkloru. Organizatorzy (SCK w Strzegomiu, Sołtys i Rada Sołecka) mogą być zadowoleni, ponieważ usłyszeli pochwały i słowa uznania.
    Serdecznie dziękujemy za ofiarowane ciasta, pieczywo, warzywa i owoce Grażynie, Małgosi, Zosi, Agacie, Marysi I, Marysi II, pani Władzi, państwu Renacie i Marcinowi, państwu Teresie i Jerzemu oraz Świetliczance – Małgorzacie Nowak.

Aktualności