Aktualności Wsi

Nowe oznakowania

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany wtorek, 14 sierpień 2018 21:04

     Olszany to wieś rozległa z wieloma bocznymi uliczkami. O potrzebie oznakowania miejscowości Sołtys i Rada Sołecka myśleli od początku swojej kadencji...

    Wreszcie nadszedł odpowiedni moment. Z części nagrody pieniężnej uzyskanej za zdobycie I-go miejsca w konkursie „Aktywne Sołectwo Gminy Strzegom 2017” Sołtys i Rada Sołecka zakupili osobno tabliczki z numerami posesji, słupki, uchwyty i śruby do znaków drogowych. Przez wiele godzin społecznie montował je w całość Henryk Topa. Dzięki temu wyszło dużo taniej od gotowych znaków zamówionych w wyspecjalizowanej firmie. A efekt? Efekt ten sam.
Najpierw jednak Rada Sołecka i Sołtys przeprowadzili inwentaryzację numerów wszystkich posesji. Potem należało wykonać projekty oraz wybrać lokalizację każdego z 29 znaków. Gotowe znaki postawił społecznie Henryk Topa wraz z żoną Marią (z Rady Sołeckiej).
    Mamy nadzieję, że dzięki oznakowaniu wioski łatwiej będzie przyjezdnym, dostawcom i służbom ratunkowym trafić pod podany adres, bo taki był cel tego bardzo pracochłonnego i trudnego do wykonania przedsięwzięcia.
    Bardzo dziękuję Panu Henrykowi Topie oraz członkom Rady Sołeckiej zaangażowanym w to zadanie. Dobra Robota!

Sołtys – Stanisława Górska

Aktualności