Aktualności Wsi

„Dożynki wiejskie – ważne wydarzenie w Olszanach”

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 17:02

Dożynki to ważne wydarzenie w życiu każdej wsi. W Olszanach mają one szczególny charakter, bo to wieś o dużym potencjale produkcyjnym, dużej liczbie gospodarstw prowadzonych przez młodych, wykształconych ambitnych i pracowitych ludzi, najbardziej rolnicza wieś w gminie Strzegom...

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. Dziękczynna, odprawiona w tutejszym kościele pw. Trójcy Św. Przez Proboszcza, a równocześnie Duszpasterza Rolników Diecezji Świdnickiej księdza Mariana Kujawskiego. Wieniec przynieśli „Olszaniacy a chleb i owoce starostowie – Anna Żywioł i Piotr Korga. Po Mszy korowód dożynkowy z wieńcem na czele, niesionym tym razem przez rolników, przeszedł na boisko sportowe. To tam organizatorzy – Sołtys i Rada Sołecka wsi przygotowali biesiadę dożynkową.
    Był to czas wspólnego posiłku, występu „Olszaniaków” a z nimi rolniczki – Anna Żywioł, Maria Topa, Anna Komornicka, Helena Sołowij, „Goczałkowian” (przyjechali już na Mszę Św.), podziękowania społecznym wykonawcom sceny. Uhonorowano również panią Helenę Sołowij za piękny, misternie wykonany wieniec dożynkowy. Czas podsumowań, rozmów, żartów i wspólnej zabawy starszych i młodszych przy muzyce zespołu „Hot Music Band”. Dla dzieci balony, wata cukrowa, czy popcorn oraz darmowa zjeżdżalnia stanowiły nie lada atrakcję. Na festynie nie brakowało przysmaków przygotowanych przez panie z Rady Sołeckiej, panią Marysię i starościnę.
    Pogoda sprzyjała organizatorom i gościom, a było ich bardzo wielu. Sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują za przybycie Burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie, Przewodniczącemu RM Tomaszowi Marczakowi, Dyrektor SCK Bożenie Bojanowskiej-Czuk, Przewodniczącemu Komisji ds. Wsi Andrzejowi Szczepanikowi, radnej powiatowej Marii Karkowskiej, radnym RM, zespołowi „Olszaniacy” i „Goczałkowianie”, rolnikom emerytom, rolnikom czynnym i wszystkim mieszkańcom Olszan za udział w „Dożynkach wiejskich” oraz OSP Olszany za zabezpieczenie imprezy.
    Dziękujemy serdecznie Majątkowi Ziemskiemu Stary Jaworów z Milikowic, Teresie i Jerzemu Cichońskim, Zofii Nabielec, Marii Kotaba, Annie, Kasi i Sebatianowi Żywioł, Piotrowi Korga Zdzisławowi Jamróz, Michałowi Starakowi, sportowcom z LKS Huragan, naszym rodzinom za wszelką okazaną pomoc, ponieważ zorganizowanie festynu dożynkowego na boisku sportowym jest o wiele trudniejsze niż gdzie indziej, ale stwarza większy komfort uczestnikom.

Sołtys i Rada Sołecka

Aktualności