Aktualności Wsi

Turniej Wsi Olszany-Grochotów

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany wtorek, 13 czerwiec 2017 18:09

    3 czerwca 2017 roku na boisku sportowym w Olszanach odbył się festyn „Turniej wsi Olszany – Grochotów”, Święto Mieszkańca Wsi i Dzień Dziecka zorganizowany przez Sołtysów, Rady Sołeckie obu miejscowości, Dyrekcję i Radę Rodziców PSP Olszany...

Okazji wiele, więc i program był bogaty. Jako pierwszy odbył się długo oczekiwany piłkarski mecz rewanżowy pomiędzy drużynami juniorów młodszych prowadzonych przez animatora sportu OSiR – mieszkańca Olszan Roberta Czubalę. Młodzi piłkarze otrzymali w nagrodę puchary i „prawdziwe” medale”. Popisy wokalne, taneczne i wokalno-taneczne to dzieci z PSP Olszany. Również maluszki z klasy „0” prezentowały się pięknie. Z podziwem dla umiejętności, zebrani oglądali pokazy grupy akrobatycznej ze szkoły prowadzonej przez nauczyciela W-F Jakuba Janowicza. Młodsze dzieci mogły do woli korzystać z darmowej dmuchanej zjeżdżalni. Dzieciaki oblegały również czołg stowarzyszenia „Pancerni Strzegom”, którym przyjechał niezawodny Eugeniusz Stodolak. To prawdziwa frajda, wejść na prawdziwy czołg, czy usiąść za jego sterami. Dziękujemy Panie Gieniu.
    W ramach Turnieju Wsi, rozegrano wiele konkurencji sportowo-rekreacyjnych, oraz obowiązkowo – konkurs ciast. Międzynarodowe polsko-czesko-ukraińskie Jury przyznało I miejsce sernikom z obu wsi – wiadomo wsie rolnicze przecież. Przeciąganiu liny przez silne kobiety, wyścigom panów w jednych, ale potrójnych spodniach i innym konkurencjom, towarzyszyły silne emocje zawodników i widzów z obu stron. Mieszkańcom Grochotowa, kibicował również ich Ksiądz Proboszcz. Wystawa wyrobów takich jak: rzeźby w drewnie, zwierzątka z siana, miody a nawet ręcznie wykonane bombki choinkowe, pokazała duże możliwości niedużej wioski. Na koniec Turnieju obie wsi otrzymały nagrody rzeczowe, które będą wspomnieniem tego wydarzenia.
    Niemałą atrakcją były samochody terenowe Stowarzyszenia Sudety OFFROAD.PL, którego członkiem jest mieszkaniec Olszan – Darek Długaszek. Odważni mogli skorzystać z jazdy na specjalnie przygotowanym torze na terenie piaskowni - chętnych nie brakowało, inni pooglądać różne maszyny. Kierowcy przeznaczyli uzyskany dochód na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci z PSP Olszany do Krakowa i okolic. Dziękujemy za ten piękny gest! Obecne były teamy: AVATAR – Darek Długaszek, Robert Urban, WILCZYŃSKI RACING, SZMIDLA RACING, ROZSZARPACZ TEAM, Fundacja „Trzeba Marzyć”, Szkoła Jazdy MIKAR. Kibice natomiast mieli możliwość obejrzenia na miejscu, na dużym ekranie finału Ligii Mistrzów: Real Madryt – Juventus Turyn.
    Licznie zebrani uczestnicy festynu, mogli degustować wiele pyszności przygotowanych przez Radę Rodziców. Frytki robiły furorę. Sołtys i Rada Sołecka serwowała dzieciom bezpłatne kiełbaski z grilla i owocowe soczki. Chętnych nie brakowało. Kolorowe balony – też bardzo się podobały.
    Nie byłoby festynu bez zabawy tanecznej. Tym razem do tańca przygrywał Hot Music Band. Zawsze czekamy na „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena w wykonaniu Mateusza (mieszkańca Olszan) – pięknie !!!
    Jednym słowem, każdy - niezależnie od wieku – na boisku w Olszanach 3 czerwca mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, a przy tym spędzić czas na świeżym powietrzu w miłej i radosnej atmosferze. I o to chodziło !
    Na nasz festyn „wpadli” na chwilę prosto z zawodów strażackich Burmistrz Zbigniew Suchyta, z-ca Burmistrza Wiesław Witkowski, Sekretarz Gminy Iwona Zabawa, Dyrektor SCK Bożena Bojanowska-Czuk z delegacją Czechów i Ukraińców oraz Radnym Rady Miejskiej, a wśród nich Przewodniczącym komisji ds. wsi Andrzejem Szczepanikiem.
    Zabezpieczenie festynu – OSP Olszany, obsługa techniczna i prowadzenie SCK Strzegom z panię Elą Pienio i jej asystentami. Serdeczne podziękowania od organizatorów. Dziękujemy również Teresie i Jerzemu Cichońskim za okazaną pomoc.

Sołtys – Stanisława Górska

Aktualności