Aktualności Wsi

"Babskie spotkanie"

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany czwartek, 30 marzec 2017 14:38

      W świetlicy wiejskiej w Olszanach w dniu 12.03 br odbyło się „Babskie spotkanie” zorganizowane przez radną Sołtys i Radę Sołecką Olszan...

  W części artystycznej wystąpiły dzieci z PSP Olszany z okolicznościowym przedstawieniem satyrycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Borowiec i Iwony Gołębiewskiej. Były recepty na odchudzanie, pokaz mody dla nauczycielek klas młodszych i starszych, Mariolka a na koniec brawurowe wykonanie znanego przeboju „Baby, ach te baby”. Śmiechu było co niemiara.
    Nieco powagi i melancholii wprowadził recital Anety Sypko i Józefa Kuźmy (12 utworów) solo i w duecie. „Ave Maria”, „Człowieczy los” Anny German, „Kocham Cię życie” Edyty Geppert i inne, zachwyciły słuchaczy.
    Podczas spotkania swoje prace artystyczne, zaprezentowały mieszkanki Olszan: Helena Sołowij – obrazy o treści religijnej wykonane z kłosów, ziaren zbóż i innych roślin, Małgorzata Nowak – obrazy, wieńce i różne cudeńka, Zofia cholewa – kwiaty z bibuły, Barbara Sułek-Kokoszka – dekoracje z warzyw na stół.
    Były też pogawędki przy stole z dobrą kawą i pysznym ciastem Rady Sołeckiej. Toast lampką szampana i życzenia od Burmistrza Wiesława Witkowskiego i księdza Proboszcza Mariana Kujawskiego dopełniły całości.

Stanisława Górska

Aktualności