Aktualności Wsi

Ostatnie pożegnanie Księdza Proboszcza

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany piątek, 03 luty 2017 18:15

    W dniu 01.02.2017r  w kościele parafialnym pw. „Trójcy Św.” w Olszanach odbył się pogrzeb św. pamięci Księdza Proboszcza Kanonika Józefa Wróbla, zmarłego 28.01.2017 r...

Trumna z ciałem księdza Proboszcza została przewieziona wieczorem 31.01.2017r do Olszan - w asyście wozów strażackich z OSP Olszany i Stanowice, sołtysa wsi - Stanisławy Górskiej, oraz długiego korowodu samochodów osobowych z parafianami – gdzie odbyła się msza pożegnalna dla mieszkańców.    Mszy pogrzebowej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Świdnicki - Ignacy Dec.
    Dziękuję za obecność i słowa pożegnania Burmistrzowi - Zbigniewowi Suchycie, z-cy Burmistrza – Wiesławowi Witkowskiemu, Sekretarz Gminy – Iwonie Zabawa-Budziszyn, byłym burmistrzom, Przewodniczącemu RM w Strzegomiu – Tomaszowi Marczakowi, Przewodniczącemu Komisji ds. wsi – Andrzejowi Szczepanikowi, radnym i byłym radnym gminnym i powiatowym, strażakom OSP z całej okolicy z komendantem gminnym i powiatowym na czele, delegacjom sołtysów Modlęcina, Stanowic oraz delegacjom Szkół Podstawowych w Stanowicach i Olszanach z ich Dyrektorami.
    Dziękuję księdzu Dziekanowi Markowi Babuśka za przygotowanie religijnej części uroczystości, a księdzu Markowi Żmudzie za Mszę Św. przy trumnie Księdza Proboszcza wieczorem 31.01.2017 r w kościele w Olszanach.
    Za przygotowanie grobu, oprawę, zabezpieczenie i pomoc organizacyjną dziękuję serdecznie strażakom OSP Olszany z Prezesem Józefem Goryczka na czele.
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby godnie przyjąć Księdza Biskupa oraz gości w świetlicy. Dziękuję za trud włożony w przygotowanie sali: Stanisławowi Zięba, Antoniemu Przypek, Czesławowi Michalik, Andrzejowi Mania, Kazimierzowi Chmielewskiemu, Agacie Młynarskiej oraz w przygotowanie posiłku: Marii Kotaba, Zofii Cholewa, Marii Kościelnej, Danucie Zięba, Ewie Bobola, Marii Jamróz, Marii Topa, Małgorzacie Nowak, Marii Chmielewskiej. Dziękuję bardzo serdecznie pani sołtys Modlęcina – Krystynie Gielata za pomoc w kuchni oraz za wszelką udzieloną pomoc Krystynie Kisiel, Lucynie Sikora, Marii Wątroba i Dorocie Janczukowicz. Pragnę podziękować wszystkim, którzy podarowali nam produkty potrzebne do przygotowania poczęstunku oraz wspaniałe ciasta domowego wypieku.
    Ksiądz Proboszcz Józef Wróbel w swoich ostatnich słowach do mieszkańców na tej ziemi 15.01.2017 r, napisał: „ Życzę Wam zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Nowego Roku 2017 i na całe wasze życie.” Niech to błogosławieństwo towarzyszy nam wszystkim do końca naszych dni.

Stanisława Górska - Sołtys

Aktualności