Aktualności Wsi

Niezwykłe spotkanie opłatkowe w Olszanach

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany sobota, 21 styczeń 2017 18:30

       W niedzielne popołudnie 15.01.2017 roku odbyło się w świetlicy wiejskiej w Olszanach „Spotkanie opłatkowo-noworoczne Mieszkańców” organizowane przez Radną -Sołtys Stanisławę Górską, Radę Sołecką oraz zespół folklorystyczny „Olszaniacy”...

Jak co roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olszanach zaprezentowały „Jasełka” przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Iwony Gołębiowskiej i Anny Borowiec. Mali aktorzy opowiedzieli historię narodzin Jezusa, przekazując jednocześnie uniwersalne treści. Były to chwile do zadumy i refleksji.Gościem specjalnym „Spotkania” była śpiewaczka operowa Chantal Prymka-Radkiewicz. W wykonaniu niezwykle utalentowanej wokalnie i aktorsko śpiewaczki, uczestnicy spotkania usłyszeli m.in.:

 - F. Schubert "Ave Maria"
- G. Puccini "O mio babbino caro" aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
- I. Kalaman "W rytm walczyka" duet z operetki "Księżniczka Czardasza"
- F.Lehar "Vilja" aria Hanny z operetki "Wesoła wdówka"
- F.Lehar "Usta milczą, dusza śpiewa" duet z operetki "Wesoła wdówka"
- F.Lehar "Kto me usta całuje, ten śni" aria Giuditty z operetki "Giuditta"
- "O holy night" tradycyjna kolęda francuska

      Kolęda "Cicha noc" zabrzmiała wyjątkowo. Piękny głos, wspaniałe utwory, osobowość artystki i „odległość” od publiczności (niemożliwa w teatrze operowym) pozwalająca zaobserwować każdy gest czy mimikę twarzy, zauroczyły słuchaczy i pozwoliły zapomnieć o codzienności. Zespół „Olszaniacy” zaśpiewał także popularne kolędy i nowsze pastorałki.  W tym roku, ze względu na chorobę, zabrakło Proboszcza – księdza Józefa Wróbla. Przesłanie skierowane do zebranych w świetlicy przekazał ksiądz Wiesław Rak, zastępujący chorego kapłana w posłudze duszpasterskiej.Po części artystycznej, były oczywiście wzajemne życzenia, poczęstunek przygotowany przez Sołtyskę, panie z Rady Sołeckiej i zespołu, oraz długie Polaków rozmowy o wszystkim. Spotkanie ciepłe, pełne życzliwości i wzajemnej sympatii. Ze względu na atmosferę i poziom artystyczny – wyjątkowe wydarzenie w historii Olszan.Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie, z-cy Burmistrza Wiesławowi Witkowskiemu, Przewodniczącemu RM Tomaszowi Marczakowi za to, że znaleźli czas, mimo wielu obowiązków tego dnia a także Marii Karkowskiej – radnej powiatowej i przedstawicielom sąsiedniego Modlęcina: Sołtys Krystynie Gielata i członkowi Rady Sołeckiej Tadeuszowi Wątroba za przybycie i uświetnienie Swoją obecnością tego uroczystego spotkania mieszkańców wsi Olszany.

 Stanisława Górska

 

 

 

Aktualności