Aktualności Wsi

„Dożynki wiejskie” w Olszanach

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany poniedziałek, 05 wrzesień 2016 18:14

    Jak co roku w dniu 28 sierpnia 2016 w Kościele pw Świętej Trójcy w Olszanach zgromadzili się rolnicy, rolnicy emeryci, mieszkańcy i zaproszeni goście (wśród nich Burmistrz Zbigniew Suchyta, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak, Przewodniczący Komisji ds. wsi Andrzej Szczepanik) na mszy dożynkowej, aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony...

    Po uroczystej mszy św. korowód dożynkowy, z misternie wykonanym przez utalentowaną artystkę Helenę Sołowij wieńcem, niesionym przez rolników w takt muzyki zespołu „Olszaniacy” udał się na plac przy świetlicy wiejskiej. Tam na świeżym powietrzu pani Sołtys i Rada Sołecka przygotowali biesiadę dożynkową. Tradycyjne wiejskie jadło, ciasta różnego rodzaju i napitki, dobrze zaspokajały głód fizyczny. Dla ducha przygotowano program słowno-muzyczny skłsadający się z okolicznościowych wierszy recytowanych przez rolników, a właściwie rolniczki – Małgorzatę Nowak, Marię Topa, Helenę Sołowij i Annę Komornicką – oraz pieśni dożynkowych. W drugiej części „Olszaniacy” pięknie wykonali inne pieśni ludowe. Swoje niemałe umiejętności zaprezentowała również grupa Ewa „Zumba” Team z Dianą Szwed – radną powiatową w składzie. Dzieci mogły poszaleć na darmowej zjeżdżalni, a dorośli w tańcu w rytm muzyki zespołu „Hot Music Band”. Rolnicy udowodnili, że potrafią nie tylko ciężko pracować ale i świetnie się bawić. Odgłosy radosnej zabawy w tę ciepłą, sierpniową noc słychać było w całej wsi. Starostami tegorocznych dożynek w Olszanach byli: Maria Chruściel i Krzysztof Komornicki.
    Organizatorzy – Sołtys i Rada Sołecka wsi Olszany, serdecznie dziękują sponsorom za pomoc w organizacji imprezy, która według opinii uczestników udała się nadzwyczajnie.

Sołtys – Stanisława Górska

Aktualności