Aktualności Wsi

Święto Mieszkańca wsi Olszany!

Opublikowane przez: Kategoria: Aktualności Wsi Olszany sobota, 02 lipiec 2016 16:59

     W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2016 roku na boisku sportowym w Olszanach odbył się festyn z okazji „1-go Święta Mieszkańca wsi Olszany” zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką...

    Przybyli mieszkańcy, sąsiedzi oraz znakomici goście: Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak, Sekretarz Gminy Iwona Zabawa-Budziszyn, Przewodniczący Komisji ds. Wsi Andrzej Szczepanik, Radni: Władysław Halczuk i Piotr Szmidt. Nie mogło zabraknąć Proboszcza parafii – księdza Józefa Wróbla.
    Jak przystało na Święto, swoje talenty i umiejętności prezentowali niemal wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Dzieci z PSP Olszany pod kierunkiem nauczyciela w-f Jakuba Janowicza, zademonstrowały piramidy akrobatyczne a także ujawniły swoje talenty wokalne. Pokazy były bardzo ciekawe a występy – piękne. Sport podczas festynu to również mecze piłkarskie młodzików (w nagrodę wszyscy otrzymali gadżety EURO 2016) oraz młodych mężczyzn i kobiet. Pokazano również latających mieszkańców wsi – gołębie z hodowli Krzysztofa Borowca oraz gołębie i chińskie kury (od nich pochodzą europejskie) Krzysztofa Szewczyka a także konie Dariusza Wośka. Dzieci chętnie korzystały z przejażdżki w siodle. Dużą atrakcją dla młodszych dzieciaków była bezpłatna zjeżdżalnia.
    Jak zwykle, ostatnio w Olszanach odbył się również pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu członków Towarzystwa Lotniczego ze Świebodzic – pana Jerzego i pani Kariny, na co dzień specjalistki od kredytów hipotecznych w dużym wrocławskim banku, mamy dwójki dzieci (9 i 7 lat). Skokom zawsze towarzyszą emocje. Czy wylądują na boisku? A może w pobliskim rzepaku? Ale profesjonaliści wylądowali tam, gdzie zaplanowali – niemal na środku boiska.
    Oprócz atrakcji dla ducha, były również te dla ciała: pierogi i obowiązkowe kiełbaski z grilla Rady Sołeckiej, ogórki Sołtyski, bigos piłkarzy „Huraganu”, ciasta, gofry i naleśniki Rady Rodziców, a także popcorn i wata cukrowa. Do tańca przygrywał duet specjalnie stworzony na tę okazję – Damian Mania i Tomasz Zięba. Imprezę ochraniała PSP Olszany.
    Mimo zapowiadanych i krążących wokół Olszan burz i opadów – pogoda dopisała. Zabawa i tańce na nowej płycie betonowej, trwały do białego rana. Organizatorzy serdecznie dziękują pracownikom SCK na czele z Elą Pienio, oraz Państwu Teresie i Jerzemu Cichońskim za pieczywo. Następne Święto Mieszkańca wsi Olszany już za rok.

  Stanisława Górska – Sołtys.

Aktualności